Sivil Toplum Diyaloğu

Sivil Toplum Diyaloğu

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Sivil Toplum Diyaloğu Dezavantajlı Gruplar İçin Yeni Bir Diyalog Projemizin açılışı dernek başkanımız Sayın Hülya ÖĞÜT’ün konuşması ile başladı. Projemizin eş faydalanıcı derneği COPE direktörü Sayın Manuele MANENTE İtalya’daki çalışmalarını ve bu proje için ortak hedeflerimizi anlattı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdür Yardımcısı Sayın İkbal KARAMAN selamlama konuşmasını gerçekleştirdi. Koruma altındaki çocuklarımızın gösterisi açılışımıza renk kattı, gönülleri yumuşattı. 

Amacımız sosyal politika analizi ve ortak aktivitelerle STK’lar arası sürdürülebilir diyalog ve iş birliği oluşturulmasıdır. Bu kapsamda, dezavantajlı çocuklarımız için yenilikçi yaklaşımlarla ortak faaliyetler düzenlenerek ANILDER ve COPE öncülüğünde Türk ve İtalyan sivil toplum örgütleri arasında sürdürülebilir bir diyalog oluşturulması sağlanacaktır.

Ayrıca, Avrupa, İtalya ve Türkiye’nin dezavantajlı gruplara yönelik sosyal politikaları, mevzuatı, faaliyetleri üzerine STK’lar arası bilgi aktarımı yapılması sağlanacak, Türkiye’nin AB’ye üye olmasının potansiyel faydaları hakkında kamuoyu bilgilendirilecektir.

Değerler üzerine yapılan proje çalıştayında projemizde nasıl bir yol haritası izleyeceğimiz üzerine çalışıldı. İtalyan ortağımızla tecrübe paylaşımı yaparak koruma altındaki çocuklarla çeşitli eğitimler ve eğitici eğitimleri gerçekleştirilecek. 

Projemiz kapsamında 30’u devlet koruması altında ve 30’u da mülteci çoculardan oluşan dezavantajlı grubumuzla 12 ay boyunca farklı değerler üzerine çalışmalar yapacağız.

Projemizin açılışına katılan tüm değerli davetlilerimize teşekkür ederiz. 

Tüm yorgunluğu, zorluğu ve engelleri beraber aşıyoruz.

Birlikte çalışıyoruz, iyilik için çalışıyoruz!

working together, working for goodwill!

 

Paylaş:Yorumlar

Henüz yorum eklenmemiş..

Yorum Ekle
  • Yenile