Projemiz Medyada

Projemiz Medyada

http://aa.com.tr/tr/egitim/devlet-korumasindaki-cocuklara-mesleki-egitim/1003640

 

Anadolu Ajansı muhabirinin Dernek Başkanımız Hülya KARTAL ile yaptığı ropörtajdan;

Anadolu İletişim ve Eğitim Derneği Başkanı Hülya Kartal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Ankara Ticaret Odası (ATO) ortaklığıyla "Kızlara Değer Geleceğe Değer" ve "Mesleğim Var Geleceğim Var" projeleri kapsamında 40 kız çocuğuna drama, akıl oyunları ve değerler eğitimi dersleri ile mesleki danışmanlık ve eğitim verdiklerini söyledi.

Kartal, projeye dört yıl önce "Sağlıklı Toplum İçin Değerli Gençlik" temasıyla başlattıklarını, kısa sürede verimli çalışma yaptıklarını kaydetti.

Projeye Ankara’da bir çocuk destek merkezinde devam edildiğini anlatan Kartal, "Kızlarla iletişime geçecek, onlarla ilgilenecek personelin de aynı eğitimleri almasını sağlıyoruz. Girdiğimiz kurumlara atölyeler açıyoruz. Tefrişatını gerçekleştiriyoruz, her türlü ihtiyaçlarını gideriyoruz. Bir yıl eğitim veriyoruz, ondan sonra bunu ikinci yıl devam ettirmeye çalışıyoruz. Amacımız değerleri olan, değerlerinin farkında, kendisi ve çevresiyle uyumlu gençlerin yetişmesine katkı sağlamak." diye konuştu.

"İl Müdürlüğümüz, ATO ve biz, bu sene projeyi yeniledik. Şimdi kurumların birinde kuaförlük ve tıbbi sekreterlik atölyesi açtık, bilgisayarlarını aldık, tefrişatını gerçekleştirdik. Üç aydır eğitimlere başladık. 40 çocuğa eğitim veriyoruz. Eğer bu eğitimlerin sonucunda bu çocukları işe yerleştirebilirsek çok güzel bir modeli ortaya koymuş oluyoruz."

İnsanın dönüşümünün sürekli bir eğitimle mümkün olacağını, bundan dolayı çocukların yeteneklerini anlamak için test yaptıklarını ifade eden Kartal, "Bilgisayara kullanmaya yatkın çocukları tıbbi ve yönetici sekreterlik atölyemize aldık. Hastanelerle görüşmeye başladık. Tek istediğimiz bu çocukların bir yere yerleşebilir olması. Bu çocuklarla yaptığımız çalışmalar noktasında destek bulmak istiyoruz. Bu işin sürdürülebilir olmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Yorumlar

Henüz yorum eklenmemiş..

Yorum Ekle
  • Yenile